"Jej Wysokość Zosia" książka i CD

Dzisiaj o innej, choć powszechnie znanej formie książeczek dla dzieci. Papierowa i jednocześnie do słuchania - z płyty CD.
Bohaterka- miła i śliczna księżniczka Zosia, znana z bajek w telewizji Disney Junior. Myślę, że dubbing był bardzo pomocny w spopularyzowaniu tej postaci. Zosia ma bardzo miły dla ucha i sympatyczny głos, często słyszany w innych bajkach, ale przez nas nazywany zawsze, głosem księżniczki Zosi. :)
Historyjka, którą czytamy, pokrywa się z nagraniem na płycie. Dziecko może samodzielnie usiąść i w spokoju, skoncentrować się na treści. Odwraca strony, kiedy usłyszy charakterystyczny dźwięk.
Ilustracje wiernie oddane z telewizyjnej serii.
To opowiadanie, przypomina nam, jak wszystko się zaczęło. Kiedy król Roland poznał mamę Zosi i wkrótce obie stały się częścią królewskiej rodziny. Poznajemy Amber, która początkowo nie akceptowała przyrodniej siostry i Janka, miłego małego księcia. Nie zabrakło też naszego ulubieńca Uszatego, wiewiórki oraz ptaszków, których mowę Zosia rozumie, dzięki amuletowi.
Oczywiście mamy również w opowiadaniu Cedrica, nadwornego czarnoksiężnika, który konsekwentnie dąży do odebrania małej bohaterce, czarodziejskiego amuletu.
Jak to bywa w bajkach, wszystko dobrze się kończy.

Polecam wszystkim miłośniczkom serialu telewizyjnego oraz tym, które jeszcze nie znają księżniczki Zosi. Poznajcie jej ciekawe przygody. A w tej książeczce dowiecie się, jak trudno było tej małej dziewczynce odnaleźć się w nowej roli.
Wygodna forma nagrania na płycie, przyda się na pewno zapracowanym w domu mamom.
Kiedy dzieci słuchają, można spokojnie udać się do innych obowiązków...lub odpocząć i posłuchać w ciszy razem z nimi :)

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Jej Wysokość Zosia. Była sobie księżniczka. Wydawnictwo Ameet. Oprawa twarda (całość) książeczka w miękkiej oprawie. 32strony.


Komentarze