Maja poznaje świat

O trudnych sprawach, nowych słowach i w ogóle poznawaniu życia współczesnego, statystycznego przedszkolaka :)
Maja, podobnie, jak dzieci w jej wieku trochę już o świecie i ludziach wie, ale jak się okazuje, każdy dzień może przynieść coś nowego, czego dziewczynka jeszcze nie słyszała lub nie widziała.

Pytania pojawiają się właściwie na każdy temat. Od różnic pomiędzy dziewczynkami i chłopcami, przez temat dlaczego tata chodzi do pracy, a mama może pracować w domu (tutaj spostrzeżenie, które wnosi do dyskusji tata - o tym, że kobiety za tę samą pracę otrzymują mniej pieniędzy niż mężczyźni...)aż do omówienia działania internetu.
Jest temat poznawania nowych potraw i smaków, jest o zakupach, podczas których dzieci się nudzą, a nawet czasem gubią w dużym sklepie. Maja doświadcza to na własnej skórze..
A co zrobić, kiedy rodzice wybrali dziecku imię, którego ono nie lubi, a w każdym razie właśnie "znielubiło"? No właśnie. Pytań i problemów pojawia się wiele, ale mama i tata potrafią sobie z tymi kłopotami poradzić.
Maja poznaje też podczas rozmów z rodzicami nowe, trudne słowa, jak np.kompromis czy negocjacje. Niby nie są potrzebne przedszkolakom, ale znaczenie można znać.
Trafnie ukazany świat małego człowieka, z jego małymi-wielkimi problemami i wątpliwościami, okraszony ciekawością świata i przyzwyczajeniami, których nie lubi zmieniać. Dla rodziców rodzaj świetnego poradnika i pomoc, jak odpowiedzieć na trudne pytanie, jak wytłumaczyć, żeby dziecko zrozumiało.  

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Maja poznaje świat; Autor: Magdalena Zarębska; Wydawnictwo: Skrzat. . Oprawa twarda. 44 strony.

Komentarze

  1. Bardzo dziękuję za piękną recenzję! Dopiero dzisiaj ją znalazłam :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A mnie niezmiernie miło, że zwróciła Pani na nią uwagę i zajrzała na mój blog. Zapraszam częściej :)

      Usuń

Publikowanie komentarza