Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk MagicznychDzisiaj mało czytania, ale mnóstwo oglądania. Królik Iluzjonista i jego festiwal, początkowo skojarzył mi się z instrukcjami dla młodych magików. Nie ma ich jednak i wewnątrz książki nie znajdziemy żadnych szczegółów magicznych sztuczek, za to zobaczymy od razu same efekty sztuczek!
Zdarzało mi się otwierać internetowe strony na znanym portalu informacyjnym, gdzie hasło reklamowe zachęcało do sprawdzenia swojego wzroku. "Sprawdź, co widzisz na rysunku" albo "Zobacz, czy widzisz to samo, co my" itp. Kiedyś w pewnym poradniku znalazłam również rysunek z gatunku dwa w jednym, chodziło wówczas o dostrzeżenie dwóch bardzo różnych twarzy w jednej ilustracji. Do tej pory mam tę książkę i uwierzcie, czasem widzę wyłącznie jedną, choć wpatruję się dłuższą chwilę i wiem, że ta druga jest tam na pewno. Nasze zmysły potrafią nas zaskoczyć.
A w tej książce jest 25 takich ciekawostek dla naszych oczu. Dokładniej dla naszych dzieci, ale co tam! My też możemy się pobawić. Tym bardziej, że więcej par oczu daje jeszcze lepszy efekt rywalizacji i konkurs, "kto zauważył pierwszy", stanie się świetną zabawą.

Królik jest głównym bohaterem, ale oczywiście, jak przystało na iluzjonistę, ma również i swoją asystentkę. Pojawią się kapelusze, lewitujące stoły, skrzynie, różdżki, talerze i dywany., a nawet słoń o ...ośmiu nogach, a może jednak czterech, pięciu? Sami sprawdźcie, bo nic w tej książce nie jest takie oczywiste, jak wydaje się na początku.

Rysunki są niesamowite. Niektóre sprawiają wrażenie ruchomych, jak tylko na nie spojrzymy, inne ukrywają jakieś tajemnicze szczegóły, a jeszcze inne wymagają od nas pełnej koncentracji i ciszy, jak podczas prawdziwego występu.
Kolory, kształty, wzory, niewiarygodne złudzenia i ruch na kartce papieru. Wydaje się nieprawdopodobne, ale naprawdę tak to działa!
Dla młodych, ciekawych oczu dzieci jest to niecodzienna okazja do sprawdzenia możliwości naszych zmysłów. Dla dorosłych za to sposobność do sprawdzenia swojego wzroku, który może i wiele już widział, ale wierzę, że i Was królik zaskoczy swoją pomysłowością.
Książka wydana w solidnej twardej oprawie, wytrzyma próbę czasu i wielokrotnego kartkowania, w celu sprawdzenia, czy to rzeczywiście możliwe, by rysunki ożywały. :)
 
Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych; Autor: Patricia Geis ;
Wydawnictwo IUVI. Oprawa twarda. 32strony.

Do kupienia w domowej księgarence :) za jedyne 15 zł!

Komentarze

  1. Kolejna wspaniała inspiracja . Jak tylko będę w księgarni muszę kupić książkę dla mojej corki. Zapowiada sie fajna zabawa. Dziękuje

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza