Mała wróżka Amelka. Sekret ślimaków.

Mamy pełnię lata i dookoła słychać narzekania na inwazję ślimaków nagich. To, że nie są wobec nas sympatyczne widzimy, wchodząc do ogródka i licząc straty. Nie tylko sałata, ogórki, buraki, ale i nasze długo pielęgnowane kwiaty stają się łupem śliskich szkodników. I jak tu je lubić? Można próbować. :)


W ogródku Szymka i jego pluszaka Misiaka również pojawiły się ślimaki. Nasi bohaterowie jednak nie mają problemów ze zniszczonymi plonami. Oni widzą, że ich goście mają kłopoty i natychmiast szukają rozwiązania. Z pomocą przychodzi mała wróżka Amelka wraz ze swoim współpracownikiem chochlikiem Guciem.

Amelka to taki bajkowy Sherlock Holmes. Co ciekawe, posiada swoje własne małe laboratorium, bibliotekę i mnóstwo przydatnych w pracy narzędzi. Jest świetnie przygotowana i wykonuje swoją pracę bardzo rzetelnie. Problem ślimaków rozwiązuje w niedługim czasie, a my mamy szansę polubić te śliskie pełzaki. Chwilami można im nawet współczuć. Bo jakże inaczej, kiedy okazuje się, że wichura porywa komuś dom?!

Mała wróżka oprócz detektywistycznych, ma jeszcze inne zdolności. Świetnie je wykorzystuje i jej pomoc staje się nieoceniona, a wszyscy bohaterowie bajki uszczęśliwieni.
Inspirująca bohaterka oraz miły, bajkowy klimat, pobudzający wyobraźnię i wywołujący pozytywne uczucia, nawet wobec śliskich szkodników. Szukamy już następnych przygód. :)


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Mała wróżka Amelka. Autor:Claire Gaudriot. Wydawnictwo:Papilon.oprawa twarda. 24strony.

Komentarze