NOWOŚCI !!!

Nowości Wydawnictwa Dreams !
„Pampiludki na Szlaku Szczęścia” Asia Olejarczyk
– premiera – 14.08.2017 r.


– Już nie mogę się doczekać! – Alimemek przestępował z nogi na nogę.
– To już dziiiś, już dziiiś! – cieszył się Gideon.
Tup-tup skakał wesoło koło jego nóg.
– Gotowi? – spytała Sara, która pojawiła się przy nich nagle nie wiadomo skąd.
Przyjaciele mieli dziś wybrać się na Szlak Szczęścia. To wyprawa, na którą wyruszają tylko nieliczne, chętne pampiludki, jest bowiem bardzo trudna i momentami niebezpieczna. Prowadzi na szczyt Wzgórza Łaski, na którym czeka na śmiałków wspaniała nagroda.

Tym razem baśniowe pampiludki zabierają małego czytelnika na wędrówkę, która przybliży mu znaczenie Ośmiu Błogosławieństw. W jaki sposób możemy „łaknąć sprawiedliwości”? Jak ktoś cichy może na własność posiąść ziemię? Co w ogóle znaczy „błogosławiony”? No i kim jest Sara, nowa przyjaciółka Gideona i Alimemka?
Pampiludki na Szlaku Szczęścia to kolejny zbiór opowiadań o mieszkańcach Pampilii, który z prostotą i dziecięcą wrażliwością objaśnia najmłodszym czytelnikom zawiłości wiary chrześcijańskiej.
 


Pamiętnik z Aniołem Stróżem” Lidia Miś
– premiera – 21.08.2017 r.
Mój Anioł Stróż stale mi towarzyszy… w domu, w szkole, na podwórku. Choć go nie widzę, to wiem, że każdy dzień spędzam razem z nim. Dany mi został od Boga, aby mnie strzegł i pomagał w wędrówce przez życie.

W Pamiętniku z Aniołem Stróżem możesz opisywać swoje przeżycia, snuć marzenia, układać modlitwy, podejmować postanowienia i dowiadywać się ciekawych rzeczy!
Zaproś swojego Anioła Stróża, by przeprowadził Cię przez ważne dla Ciebie sprawy. Razem z nim przyglądaj się życiu na ziemi i życiu w niebie, a kolorując ilustracje, nadaj swojemu pamiętnikowi taki wygląd, jaki tylko podpowie Ci fantazja!


„Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem.” Rick Warren
– premiera – 17.07.2017 r.
Moje życie ma cel! Rozmyślam, modlę się, rozumiem prowadzi do 365 spotkań z Bogiem. Każde takie spotkanie zawiera cytat z Pisma Świętego, krótki komentarz z przesłaniem i modlitwę lub myśl przewodnią na dany dzień.
Książka powstała z myślą o dzieciach w wieku powyżej 8 lat i ma na celu pomóc młodym czytelnikom dostrzec to, kim są w oczach Boga. Aby chwycić młodych ludzi za serce, należy dać im pewność, że ich życie ma cel. Potrzeba, by dorastali ze świadomością własnej wartości w oczach Boga i budowali swoją osobistą relację z Chrystusem.
Bóg stworzył każde ze swoich dzieci w konkretnym celu… Oto nadchodzi czas, by poprzez rozmyślania i modlitwę, rozpocząć niezwykłą wędrówkę do odkrycia tego celu.
„Historia o świętym Dominiku” Małgorzata Dudek, Paweł Koniarek OP
– premiera – 17.08.2017 r.

Dawno temu, w roku 1170 w Hiszpanii przychodzi na świat Dominik Guzman, chłopiec, który w przyszłości stanie się założycielem Zakonu Kaznodziejów.
Książka ta prezentuje w obrazach historię życia świętego Dominika.
Współczesne ikony oraz nawiązujące do nich ilustracje przedstawiają opowieść o dzieciństwie, nauce, przyjaźniach, marzeniach, zaufaniu Panu Bogu i powstaniu zakonu braci głoszących Słowo Boże.
Książkę polecamy dla małych, dużych i całkiem dorosłych czytelników. Życzymy dobrych chwil spędzonych wspólnie na czytaniu tej opowieści, oglądaniu ilustracji i studiowaniu ikon.

Komentarze

  1. Czytanie jest bardzo ważne, choć nie należy zapominać o zabawie :) Ciekawe publikacje :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz