Franklin i pokaz magiiMagia to nie przelewki, a być iluzjonistą wcale nie jest łatwo. Przekonał się o tym nasz mały Franklin, kiedy chciał wykonać popisowy numer przed swoją publicznością. 
Zaczął od naprawdę trudnego numeru i niestety zaproszeni koledzy byli mocno rozczarowani. Mały żółwik nie spodziewał się, że praca magika wymaga tylu ćwiczeń. Sądził, że od razu wszystko się uda, a zachwycona publiczność będzie biła mu brawo. Tak się nie stało, a co gorsze, jego najlepsi koledzy prawie się na niego obrazili, że ich okłamał.

Franklin trochę zrażony pierwszym występem wyżalił się rodzicom. Okazało się, że tato będzie potrafił pomóc w tej sytuacji. Zaskoczony, ale i ucieszony Franklin chętnie rozpoczął trening, a jak się skończyło? Przeczytajcie, bo żółwik jak zwykle podpowiada nam właściwe sposoby na rozwiązywanie problemów. Nie poddawać się, ale i przyznać do błędu. Pracować nad sobą i spróbować znów, ale jak najlepiej się potrafi. Oto przepisy Franklina - małego magika na sukces towarzyski i nie tylko.
Książeczka z serii Czytamy z Franklinem jest wspaniałą okazją do samodzielnego zapoznawania się z tekstem. Duża, wyraźna czcionka, a przy tym wiele zachęcających do czytania ilustracji. Dla dzieci sposobność nie tylko do ćwiczenia nowych umiejętności czytania, ale i odnajdywania się w nietypowych sytuacjach życiowych.


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł:Franklin i pokaz magii. Seria Czytamy z Franklinem Autor:P.Bourgeois.B.Clark.Wydawnictwo:Debit.oprawa miękka. 32strony.

Komentarze

Publikowanie komentarza