Listonosz Pat

Pat i kot, kot i Pat...przyjaciele od lat. Piosenka z telewizyjnej bajki od razu przychodzi na myśl, gdy bierzemy do rąk książki z serii Listonosz Pat.
Świetny pomysł przeniesienia akcji na kartki książeczek dla dzieci, sprawdza się zarówno przy samodzielnym czytaniu, jak i wspólnych wieczornych chwilach przed snem.
Dwie, które mamy powyżej różnią się wprawdzie formą, ale oczywiście obie opowiadają nam kolejne z przygód popularnego listonosza.

Historyjka "Kuzyn Pata" może służyć zarówno młodszym dzieciom, szukającym głównie obrazków, jak i tym, które próbują samodzielnie czytać. Tekst napisany dużą, wyraźną czcionką, a w nim ukryte pod obrazkami słówka, które należy włączyć do zdania. Mniejsze dzieci będą odgadywać nazwy, a starsze po prostu mają zabawę przy czytaniu i czas na złapanie oddechu ;)
Ilustracjami są zdjęcia z bajki, czujemy się więc przeniesieni w znane rejony telewizyjnej opowieści.
Kuzyn Pata odwiedza swoją rodzinę w Zielonej Dolinie, a tam wszyscy witają go serdecznie. Biorą udział we wspólnej wycieczce łodzią i na prawdę świetnie się bawią. Ten sielski klimat i radość z przebywania razem na pewno wam się udzieli. Na zakończenie książeczki mamy zdjęcia wszystkich bohaterów i ich imiona. To dla tych, którzy po raz pierwszy spotykają mieszkańców Zielonej Doliny.

Opowieść "Maszyna do lodów" była nam już znana z ekranu, ale to nie przeszkodziło w przeczytaniu tej wesołej historyjki. Są i chwile prawie "grozy", bo kiedy Ted naprawia instalację elektryczną, to żartów nie ma. Prąd to poważna sprawa - można zresztą przy okazji dzieci uświadomić. A co do zabawy, jest przednia. Maszyna do lodów wymaga wciąż udoskonaleń, w końcu do jej napędzania służy poczciwy rower, a dokładniej jadący na nim policjant. Lody kilkakrotnie lądują na podłodze, ale w końcu udaje się zrobić pyszne desery, a w jakich smakach? Poczytajcie, bo jeden z nich jest naprawdę wyjątkowy, o czym przekonał się sam listonosz Pat.
Ilustracje, podobnie jak w poprzedniej książeczce, wiernie oddają klimat telewizyjnej bajki. Tekstu jest znacznie więcej, zatem i przyjemności czytania również. Polecam! 
 


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Listonosz Pat. Kuzyn Pata seria Poczytajmy razem; Wydawnictwo: Egmont. Oprawa twarda 32strony.

Tytuł: Listonosz Pat. Maszyna do lodów; Wydawnictwo: Egmont. Oprawa miękka 24strony.


Komentarze