Lekcje ze Stumilowego LasuDzisiaj dwie książeczki jednocześnie. Lekcje ze Stumilowego Lasu - "Uwierz w siebie" oraz "Ćwicz, ćwicz, ćwicz!" Seria z bohaterami, których każdy zna i prawie każdy lubi. Są uroczymi postaciami ze swoimi charakterystycznymi cechami. A ich życie w zaczarowanym lesie pełne jest przygód. Najważniejsza jednak jest przyjaźń, która ich łączy.
Dlatego, kiedy nieśmiały Prosiaczek uczy się nowej umiejętności kibicują mu nie tylko jego przyjaciele, ale i my. Prosiaczek jest przecież taki miły, a my życzymy mu jak najlepiej. Przy okazji dowiadujemy się, jak to jest z tymi nowościami w życiu. Jak uczyć się czegoś trudnego, a potem przekonywać, że wcale nie było przecież takie skomplikowane.
Na przykładzie Prosiaczka widzimy, że wystarczy odrobina wiary w siebie, by pokonać niejedną przeszkodę, zarówno taką drewnianą przed sobą, jak i tę, która ulokowała się wyłącznie w naszej podświadomości, podpowiadając "nie dasz rady". 
" To normalne, że się boisz
zrobić coś nowego.
Ale gdy uwierzysz w siebie,
dasz radę kolego!"

A jak to jest u Kubusia Puchatka z wytrwałością i cierpliwością? Hmmm...jak wszyscy wiemy - różnie. Jest po trochę leniuszkiem więc kiedy trzeba wziąć się do małej chociaż pracy, nasz uroczy miś ma "pod górkę". Jednak od czego są przyjaciele? Znów przychodzą z pomocą, każdy na swój oryginalny sposób. Nie każdy z nich pomaga skutecznie, ale w końcu, po trochę, małymi kroczkami dochodzimy do najlepszego rozwiązania. Puchatek literka po literce uczy się podpisywać. Nie dzieje się to jednak od razu. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Aż trudno uwierzyć, ile czasu Puchatek poświęcił na naukę, ale opłaciło się - wolał nie przespać nocy, by tak miło zaskoczyć Krzysia. I udało się!

Polecam lekcje ze Stumilowego Lasu. Są wzorcowe i myślę, że ich efekty są porównywalne z tymi osiąganymi przez nasz system edukacji. Chyba, że nawet lepsze? ;) Oceńcie sami!
Piękne duże ilustracje dopełniają mądrą treść i zachęcają małych czytelników.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: "Uwierz w siebie", "Ćwicz, ćwicz, ćwicz". Lekcje ze Stumilowego Lasu. Wydawnictwo: Egmont . Oprawa miękka. 20stron

Komentarze

 1. Mój siostrzeniec bardzo lubi Kubusia, więc zapisuję sobie tytuł, bo na prezent będzie idealna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My pożyczamy z biblioteki pojedyncze lekcje, ale wiem, że w księgarniach bywają całe zbiory w grubszych wydaniach. Na prezent byłyby rzeczywiście idealne.:) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Świetne są te książeczki. Spodobałyby się mojemu dziecku. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilustracje są naprawdę ładne, a treśc jak wyżej. :)

   Usuń
 3. Gdzie można kupić te książeczki?

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza