Piękna tajemnica EwangeliiŻycie Jezusa według św. Łukasza. Napisane i wydane w sposób wyjątkowo przystępny dla najmłodszych.
Przypowieści o życiu Jezusa, te podawane na lekcjach religii w początkowych klasach szkoły podstawowej są zazwyczaj "przerabiane" z mnóstwem pytań i wyjaśnień ze strony słuchaczy. Jak inaczej, skoro w Ewangelii co rusz napotykamy trudne i mało zrozumiałe wyrazy. Opowieści dotyczą dawnych czasów, kiedy ludzie żyli w zupełnie inny sposób, a wydarzenia nazywane były skomplikowanymi słowami. Nawet imiona bohaterów ciężko się zapamiętuje.
Biorąc do ręki tę książkę mamy dokładny przegląd tych ważnych historii. Nie martwimy się też  już o dodatkowe wyjaśnienia. Dziecko, które samodzielnie czyta książkę, dowie się z przypisów na marginesach o tym, czym jest szabat, synagoga, co oznacza szemrać albo ofiarowanie w świątyni. Kim był Jan Chrzciciel, Faryzeusze czy Maria Magdalena, a nawet tego, jak podróżowano w dawnych czasach i czym zajmowali się celnicy.

Każda przypowieść oznaczona jest odniesieniem do konkretnych rozdziałów Ewangelii, a jej skrócona wersja zawiera najważniejsze przesłanie.

Kolorowe tła, wyróżniają dodatkowe informacje na kolejnych stronach i ułatwiają zapamiętanie ich treści. A jak łatwo zapamiętać wszystkich Apostołów, sami zobaczycie na rysunkach.


Bogato ilustrowana księga życia Jezusa, Jego dzieło, słowa, którymi nauczał. Wszystko podane w pięknym wydaniu, może stanowić doskonały prezent dla dzieci i pomoc w poznawaniu najważniejszych wydarzeń z życia Boga-Człowieka.
Dodatkowym, prezentowym elementem jest biała obwoluta z dedykacją z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)
                                                                                                          
Tytuł: Piękna tajemnica Ewangelii. Życie Jezusa według św. Łukasza Autor: Sophie de Mullengeim, Ch. Raimbault, F.Campagnac, A.Avril ;Wydawnictwo PROMIC. Oprawa twarda. 96 stron. Duży format.


Komentarze