Wróć Alfiku!Małe dziecko w rodzinie i pies - oto temat kolejnej książeczki z serii o czworonogach.

Rodzice martwią się, w jaki sposób ośmioletnia Ewcia odnajdzie się w nowej sytuacji, kiedy urodzi się jej mały braciszek. Obawiają się, czy nie poczuje się odrzucona i samotna, a oni będą mieli dla niej o wiele mniej czasu.
Dziewczynka od dawna marzy o posiadaniu pieska i kiedy do sprzedania jest malutki, słodki szczeniak rasy westie. rodzina jedzie go obejrzeć i wkrótce pojawia się nowy mieszkaniec domu. Ewcia jest zachwycona i bardzo odpowiedzialnie zajmuje się swoim pupilem. 
Cała rodzina pokochała pieska, któremu nadali imię AlfikPewnego dnia, w końcu pojawia się w domu niemowlę - malutki Staś. Zachwytów i radości nie ma końca. Ewcia wbrew obawom rodziców uwielbia zajmować się swoim braciszkiem. Do tego stopnia, że chwilami mały Alfik jest trochę zapomniany i czuje się odsunięty. Znosi to dzielnie i nie skarży się ani nie robi kłopotów. Jednak pewnego dnia mama i Ewcia zauważają, że jego zachowanie wobec dziecka jest mocno podejrzane. Nie są pewne, czy Alfik miał złe intencje, ale wyglądało, jakby chciał ugryźć dziecko! Co teraz zrobić, jak się zachować? Rodzice podejmują bardzo ważną decyzję. Ewcia nie jest przekonana, czy to konieczne, ale musie zgodzić się na nowe warunki. 

Mądra i życiowa historia o tym, jak wygląda życie w rodzinie z psem i małym dzieckiem. W tle pojawia się co jakiś czas babcia, posiadająca dwa duże psy, wzięte ze schroniska. Jej mądrość, opanowanie i pozytywne nastawienie jest wspaniałym przykładem nie tylko dla rodziców Ewci, ale i wielu innych dorosłych. A sama Ewcia okazuje babci wiele miłości, szacunku i uczy się od niej właściwego postępowania z czworonogami. Nieoceniona babcia potrafi bardzo dyskretnie, ale i skutecznie pomóc swoim bliskim w najtrudniejszych momentach ich rodzinnego życia.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej !

Tytuł: Wróć Alfiku! Autor: Holly Webb;  Wydawnictwo Zielona Sowa. Oprawa miękka. 132 strony.

Komentarze

  1. Brzmi bardzo ciekawie! Dzięki za polecenie, na pewno chętnie kupię i przeczytam swojemu dziecku :) Takie życiowe książeczki są potrzebne!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas ta seria cieszy się wielką sympatią i zainteresowaniem. :)

      Usuń

Publikowanie komentarza