Wszystkie przygody Amelii BedeliiZ Amelią Bedelią mieliśmy przyjemność spotkać się całkiem niedawno. Była to tylko jedna jej przygoda, a już wtedy ta niezwykła osóbka zwróciła naszą uwagę na dłużej. Zapamiętana, jako nieprzewidywalna, wypełniająca polecenia z absurdalną dokładnością, zyskała jednak sympatię i potrafiła wywołać szczery uśmiech. Tak jest i teraz. Kolejne przygody, z których wprawdzie jedna jest nam już znana, wprowadzają nas znów w świat postrzegany oczami Amelii Bedelii. 

Pracująca u państwa Rogers gospodyni, potrafi mocno namieszać w domu. Może nawet więcej, bo jak to mówią potrafi nabroić. Co w przypadku dorosłej kobiety brzmi niewiarygodnie, a jednak tak jest!
Amelia ma niespotykaną wręcz skłonność do popadania w absurdalne sytuacje. Państwo Rogers wykazują się wyjątkową cierpliwością, ale i śmiało powiem, że niekonsekwencją w wydawaniu poleceń. Ich pracownica rozumie bowiem pewne wyrażenia na swój, jedyny i niepowtarzalny sposób.


 Kuzyn Alcolu jest idealnym pomocnikiem. Z Amelią rozumieją się prawie bez słów. ;)

No cóż. Sami powiedzcie jednak, czy znając Amelię, pani Rogers nie powinna przemyśleć pewnych poleceń? Ot na przykład: "Wyłączyć lampy i dać im odpocząć"....Efekt poniżej. Żarówki odpoczywają przez wietrzenie na sznurkach do bielizny...

A "zdjęcie zasłon"? Hmmm...wprawdzie Amelia nie miała aparatu fotograficznego, ale poradziła sobie w inny sposób.  No bo jakże inaczej. Amelia zawsze dokładnie wypełnia polecenia swojej chlebodawczyni.

Przygotowanie kurczaka do obiadu. Oblewanie pewnej okazji oraz ustrojenie ogrodu i zorganizowanie przyjęcia. Oto wyzwania, które czekają na Amelię Bedelię. Dzielnie pomaga jej w tym kuzyn Alcolu. Oo tutaj się nie zwiedziecie. Pokrewieństwo to nie tylko podobny wygląd, widoczne jest również w osobowości tego sympatycznego ogrodnika. Ta para zorganizuje niezapomniane przyjęcie dla panny Almy!


Pojawia się także ciotka Myra, którą państwo Rogers bezskutecznie zapraszali przez wiele lat. A teraz właśnie zdecydowała się przyjechać. Co zrobi Amelia? Czy prawidłowo przygotuje obiad? No niestety, jak zwykle wprowadzi lekki i mocniejszy zamęt. Amelia ma jednak asa w rękawie. Potrafi : "dodać szczyptę tego, i trochę tamtego" i za każdym razem nie tylko upiecze coś niesamowicie pysznego, ale i sprawi, że jej się upiecze!

Poznajcie Amelię Bedelię, kuzyna Alcolu, państwo Rogers, pannę Almę, ciotkę Myrę i kilka innych osób, które mają tę wielką radość przebywania i tworzenia świata  według Amelii Bedeliii ! 
Wspaniale wydana książka, w twardych oprawach. Tekst napisany dużą czcionką, kolorowe, dynamiczne ilustracje i mnóstwo uśmiechniętych twarzy. A nad książką i Wasze :) 
Bawcie się dobrze!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)
                                                                                                          
Tytuł: Wszystkie przygody Amelii Bedelii  Autor: Peggy Parish Wydawnictwo Literackie. Oprawa twarda. 248 stron.


Komentarze

  1. Piękne są te ilustracje. Lubię jak książki dla dzieci mają trochę wiecej treści niż 50 stron, ale przy tym mają ciekawe ilustracje. Moje dzieciaki jakoś wtedy chetniej slychają. ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Tutaj wprawdzie czcionka jest duża, ale grubość i tak jest odpowiednia. A ilustracje na każdej stronie książki, sprawiają, że śledzimy wizualnie po kolei wszystkie opisywane sceny.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza