Fred się zgubił!

 Zaginął mały, czarny, szczeniaczek, rasy jamnik. Cechy charakterystyczne: uroczy, ciekawski, z mądrym spojrzeniem prześlicznych, czarnych oczu...

Fred, Fredziu, ulubieniec całej rodziny, ale przede wszystkim ukochany piesek Reni. Rodzice i ciocia zrobili dziewczynce wielką niespodziankę, kiedy w końcu po licznych prośbach i zapewnieniu o odpowiedzialnej opiece, mały jamniczek pojawił się w domu.
Ukochany piesek nie sprawiał kłopotów, Owszem, był ciekawski i przez to wszędobylski, ale przecież dopiero uczył się wszystkiego i musiał sprawdzić tyle miejsc. Miał też pewną cechę, która mogła przysparzać mu kłopotów, zaczepiał inne psy i to nawet takie, znacznie większe od niego. To mogło skończyć się źle, ale zawsze ktoś z opiekunów był przy nim i w razie czego wyjaśniał i  pomagał  małemu uparciuchowi. 

A teraz go nie ma, Zniknął, kiedy Renia i jej mama musiały zająć się płaczącą młodszą siostrzyczką dziewczynki. Fred jest taki ciekawski i na pewno pobiegł za jakimś motylkiem, czy wiewiórką. Byli na spacerze w lesie i Renia czuje się winna, że nie upilnowała swojego pupila. A teraz, on został tam całkiem sam i nawet zgubił obrożę, którą wraz ze smyczą znaleźli podczas poszukiwań. 

Cała rodzina, włącznie z małą Anią, siostrzyczką Reni jest zaniepokojona i smutna. Rodzice robią wszystko, co można, by odnaleźć zwierzaka.

Na szczęście. podczas samotnej leśnej wędrówki, Fred spotyka bardzo dobrego człowieka na swojej drodze. Co więcej ten pan również ma psa i potrafi dobrze zaopiekować się małym Fredem. Ale jak odnaleźć Renię? Przecież to ona jest jego właścicielką. Z obrożą byłoby łatwiej, ale i bez niej można coś zrobić. 
 

Bardzo mądra,  ciepła opowieść o rodzinie, dzieciach, zwierzętach. O tym, jak dobrze jest mieć psa, ale i jak wiele odpowiedzialności jest z tym związane. O tęsknocie, wzajemnym przywiązaniu i radości, płynącej z codziennego przebywania z domowym pupilem.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)


Tytuł: Fred się zgubił! Autor: Holly Webb. Wydawnictwo: Zielona Sowa Oprawa miękka.128 stron.


Komentarze