Fatalna czarownicaJuż samo uczęszczanie do szkoły jest dla uczniów niejednokrotnie wielkim wyzwaniem. Sprawdziany, ćwiczenia, nauczyciele wymagający wyjątkowych efektów no i koleżanki, koledzy, nie zawsze miło traktujący rówieśników. Czasem trafią się głupie żarty, czasem złośliwości, chociaż  są oczywiście i prawdziwe przyjaźnie oraz wzajemna pomoc. 
A kiedy do tej mieszaniny wydarzeń i przeżyć dodamy nietypowe miejsce, takie jak Akademia Czarów, to dopiero poczujemy, jak trudno czasem może być w szkole.
Tego właśnie doświadcza Mildred, która marzyła o nauce w Akademii Czarów Panny Cackle i teraz uczęszcza na lekcje, wraz z innymi młodymi adeptkami sztuk magicznych. 


Wyobrażacie sobie nauczyciela, który obserwuje was podczas sprawdzianu, czujecie, że wyłapie nawet wasz najmniejsze pytające spojrzenie lub gest w kierunku siedzącej obok koleżanki. Nie ma szans na upewnienie się, czy dobrze myślisz. A tutaj, w Akademii Czarów, nauczycielki potrafią stać się niewidzialne i to dopiero jest niesamowite. Kiedy dziewczynki rozmawiają ze sobą, nigdy nie mogą być pewne, czy na przykład panna Hardbroom nie stoi obok nich. 

A kiedy nadchodzi czas ćwiczeń, doświadczeń czy sprawdzianów. Czego oczekuje się od młodych czarownic? No cóż, wielu różnych umiejętności. Od latania na miotle i to razem z przydzielonym do towarzystwa kotem, aż do wykonania eliksirów i mikstur, które powinny działać poprawnie. 
 Zdarza się różnie i zamiast planowanego eliksiru śmiechu może powstać mikstura znikania.


Zapanowanie nad latającą miotłą, zrobienie na niej akrobacji i wspólnych lotów w grupie. Oto zadania do wykonania dla dziewczynek, uczących się w Akademii Czarów Panny Cackle, która skądinąd jest bardzo wymagającą panią dyrektor.
W tej szkole używa się Kodeksu Czarownic czy Księgi zaklęć. Mildred stara się wszystkie swoje przydzielone zadania wykonywać sumiennie, ale wciąż coś jej się nie udaje. Dodatkowo niestety, pewna koleżanka o imieniu Ethel robi jej paskudnego psikusa, który pogrąża całą drużynę czarownic, ośmieszając je podczas zawodów. Winę za wszystko ponosi Mildred i pewnego dnia niestety nie daje już rady. Ucieka, ale ...nawet i to jej się nie udaje tak, jak zaplanowała. 
Tym razem jednak nieudacznictwo wychodzi na dobre, a może nawet na najlepsze. Dlaczego? Przeczytajcie tę historię o nietypowej szkole, nauczycielach, strojach, czy zajęciach, ale o problemach uczniów i zachowaniach w grupie, które podobne są do tych, które zdarzają się i w naszych szkołach. 

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Fatalna czarownica Autor: Jill Murphy
Wydawnictwo: RM oprawa miękka. 112 stron.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa: https://www.rm.com.pl/product-pol-1288-Fatalna-czarownica.html
Komentarze

  1. ten film jest ekstra normalnie bym mogła go oglądać całe dnie trochę spisałam to sobie tych magii i różnych i se tak się bawię nimi

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam właśnie na tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz