Różaniec z Maryją


Październik. Skojarzenie - Modlitwa Różańcowa. Odmawiają ją dorośli i dzieci. 
Książeczka "Różaniec z Maryją", doskonale wpisała się w temat tego miesiąca. Przeznaczona jest dla dzieci, ale jeśli jako dorosły człowiek, pielęgnujesz w sobie wewnętrzne dziecko, to przekazane tutaj emocje i wiadomości, z pewnością pomogą Ci w modlitwach.

Sam Różaniec, jako modlitwa jest dosyć długa i złożona. Wydaje się, że powtarzane wciąż słowa, nie dodają żadnych uczuć tej rozmowie z Bogiem. Czasem wypowiadamy je automatycznie i stają się takie bez wyrazu. Pamiętajmy jednak o tajemnicach, których rozważanie przed każdym "dziesiątkiem" różańca, pomaga skupić się i właściwie przeżyć te chwile..


 Osobista relacja z tej historii zbliża nas jeszcze bardziej
:.."Żona gospodarza karczmy wskazała nam stajenkę, gdzie mogliśmy się zatrzymać.."

W "Różańcu z Maryją", dzieci poznają wszystkie różańcowe tajemnice; radosne, światła, bolesne i chwalebne. Co więcej, w tej nazwijmy "kronice" z życia Jezusa, narratorem jest sama Matka Boża. Maryja bowiem, opowiada nam w pierwszej osobie o wszystkim, co wydarzyło się podczas narodzin, dorastania, nauczania Jezusa, Jego męki oraz o tym, co wydarzyło się po Jego zmartwychwstaniu. Opowiada pięknie, spokojnie, mimo bólu, rozpaczy i wielkiego smutku, jakie musiała przeżywać w związku z cierpieniem oraz niesłusznymi oskarżeniami wobec ukochanego Syna. 
Ta historia chwilami wzrusza, czasem wywołuje wielką radość, choćby podczas wizyty u Elżbiety: "...Zostałam z Elżbietą około trzech miesięcy, po czym wróciłam do domu. Józef i ja wzięliśmy ślub i zaczęliśmy przygotowywać się do przyjścia na świat tego wyjątkowego Dzieciątka" 


Ale i wyzwala duże emocje, związane z niesprawiedliwością, jakiej wobec Jezusa dopuścili się ludzie. Przez to, że o tym opowiada Matka, my czujemy, że to była prawdziwa rodzina. Oni się kochali, mieli swoich przyjaciół, chcieli, by ludziom było lepiej na ziemi, ale zostali wyśmiani, obrażani, w końcu niesłusznie oskarżeni o złe czyny. Śmierć, która była przewidziana rozdzieliła ich, ale nie na długo. Nieważne w jakim kolorze są małe koraliki, najważniejsze, by odmawiać Różaniec szczerze i z całego serca...a prawdziwe różyczki pojawią się przy Niebieskim Tronie... :)
Piękne, emocjonalne opowieści, napisane zrozumiałymi słowami, powodujące, że przeżywamy te wszystkie chwile z życia Jezusa i Jego Matki, wspólnie z Nimi. A przecież o to właśnie chodzi i taki jest zamysł samego Różańca.
Niedawno czytałam historię modlitwy różańcowej. Bywało podobno tak, że wraz z wypowiadanymi słowami kolejnych "Zdrowaś Maryjo" zdarzały się pojawiać prawdziwe róże - kwiaty. O tak szczere i uważne modlitwy właśnie chodzi. Na takich zależy Bogu najbardziej.

A kiedy przeczytamy słowa ..."Jestem twoją Matką, jak każda matka, obecną zawsze przy swoich dzieciach. A ty szczególną radość sprawiasz mi wtedy, kiedy ze mną rozmawiasz i odmawiasz Różaniec. (,,.) Każdego dnia słucham modlitw wszystkich ludzi na świecie. Potem niosę te prośby do Jezusa. A On uwielbia mnie słuchać, bo cieszy się, kiedy ludzie się modlą. Dlatego dziękuję ci za odmawianie Różańca i poświęcenie czasu na rozważanie tego wszystkiego, co Jezus Chrystus uczynił dla ciebie i dla wszystkich ludzi."


Maryja dziękuje nam, za poświęcenie czasu! A to my przecież mamy najwięcej do zawdzięczenia Jej Synowi, który poświęcił siebie. Nie żałujmy zatem kilkunastu minut na modlitwę, która jest tak miła tej wspaniałej Rodzinie.
Kiedyś , podczas kazania usłyszałam zachętę do modlenia się wszędzie, nawet podczas dłuższego spaceru, w czasie drogi, dlaczego nie? Przecież Bóg jest wszędzie i zawsze z nami, czyli słucha nas cały czas.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)


Tytuł: Różaniec z Maryją Autor: Angela M.Burrin Wydawnictwo: Promic Oprawa miękka 48 stron. 

Do kupienia w:  http://wydawnictwo.pl/pl/p/Rozaniec-z-Maryja/4705


https://4.bp.blogspot.com/-cizT12eDUuM/WX8I0KSV-WI/AAAAAAAABB4/2CJp1i5RPdg5guCfg9UipB2GsIU-rDTygCLcBGAs/s1600/promic.png

Komentarze

 1. Może to wydawać się dziwne, ale nie wiem co mogłabym o tej książce pod tą recenzją napisać, więc odniosę się do recenzji, którą czytało mi się bardzo dobrze.
  W sumie po zastanowieniu nie jestem już w przedziale wiekowym, do którego kierowana jest ta pozycja.
  https://ksiazki-jak-narkotyk-zaczytana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego czasem dobrze stosować zasadę: "mowa jest srebrem, a milczenie złotem". Szanujemy się i nawet, jeśli nie jesteśmy jednomyślni, a i monotematyczni, po prostu pomilczmy. Bo widzisz, ja też nie jestem już w przedziale wiekowym, książki, którą właśnie zauważyłam u Ciebie. I też pomilczę, choć sobie poczytam, jak Ty ją oceniasz :) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Historia Jezusa i Jego Matki przypomina wielu sytuacji rodzinnych. W życiu wszystkich przeplatają się miłość i dramat, radość i smutek, obawy i nadzieje. Różaniec odmawia się w każdym wieku i nie istnieją tu przedziały i podziały. "Różaniec z Maryją" to idealna książka dla dla dzieci, dla których ta modlitwa stanie się zrozumiała, a nie tylko wypowiadana. Dziękuję za piękną i wartościowa recenzję. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza