Plastusiowi przyjaciele


Zabawa plasteliną jest jednym z najbardziej kreatywnych, artystycznych zajęć ulubionych przez dzieci. Kolorowa, miękka, poddająca się modelowaniu masa, z której powstają niezwykłe kształty. Wyobraźnia nie ma granic i z plasteliny możemy tworzyć fantastyczne postacie, dziwne zwierzęta, ale i zabawne albo zwyczajne figurki, przypominające nasze otoczenie.
Taką wesołą farmę aż chciałoby się mieć przy domu :)
Mamy dzisiaj książkę, przewodnik i pomoc przy tworzeniu kilkudziesięciu różnych postaci. Dowiemy się, czego potrzeba, jak zacząć swoją przygodę z plastelinowym światem, nawet, jak zmieszać odpowiednie kolory, by otrzymać oczekiwaną barwę, a później krok po kroku możemy rozpocząć artystyczne spotkanie z plasteliną.
Zamyślony Koń...przypomina tajemniczego szamana z wioski indiańskiej...:)

Całość podzielona tematycznie. Mamy więc "wodny świat", "zabawne zwierzątka" oraz "wesołą farmę", na której można spotkać żabkę żartownisię czy prosiaczka marzyciela. Wspaniałe zdjęcia, dokładne opisy i instrukcje postępowania krok po kroku. Tajemnica pięknych kolorowych figurek z plasteliny została odkryta przed nami i możemy odtąd cieszyć się niesamowitymi efektami pracy z plasteliną.
Chyba właśnie odnaleźliśmy zaginionego Nemo...Jest taki sam, jak ten z popularnej bajki!

Niezwykłe, zabawne i oryginalne pomysły. Wielobarwne postacie twórcza zabawa, której rezultaty zauroczą wszystkich, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kupić figurki można w każdym sklepie z zabawkami, ale samodzielnie wykonać to już zupełnie inna zabawa. Tym bardziej, że można zrobić coś, czego nie kupimy w żadnym sklepie, według własnego pomysłu, z osobiście dobranymi kolorami i wymyślonymi szczegółami. Małe zabawkowe rękodzieło czas zacząć!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Plastusiowi przyjaciele. Fajne pomysły na zwierzątka z plasteliny Autor: Natalia Łukianienko
Wydawnictwo: Jedność oprawa miękka. 72 strony.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/sklep/4539/plastusiowi-przyjaciele

Komentarze

  1. Świetny pomysł na kreatywną i rozwojową zabawę z dziećmi - plasteliną! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, a tutaj projekty są naprawdę wyjątkowo zachęcające do zabawy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz