Penny Pepper. Luzik. Nic się nie stało!


Kiedy ma się dziesięć lat, świat wygląda wyjątkowo. Dookoła jest tyle ciekawych spraw do rozwiązania, nietypowych sytuacji i nawet wydawałoby się zwyczajni sąsiedzi, a jednak kryjący niesamowite tajemnice. Oto świat Penny Pepper energicznej dziesięciolatki, która pewnego, pięknego popołudnia zostaje oskarżona o ....porwanie! To niewiarygodne, a jednak wszystko wskazuje na to, że jest winna i aby oczyścić się z postawionych jej zarzutów, musi sama rozpocząć śledztwo.

Brzmi dramatycznie, ale Penny Pepper jest bardzo rezolutną dziewczynką i obserwując ją w akcji możemy mieć wrażenie, że zmysł detektywa i śledczego ma we krwi.
Przygoda goni przygodę, a niesamowite zbiegi okoliczności dają nam szansą poznać codzienne życie sympatycznej dziesięciolatki. Koleżanki, rodzina, sąsiedzi i szkoła. Otoczenie, w którym Penny czuje się doskonale, ale musi udowodnić, że to nie ona stoi za tajemniczym zniknięciem małego, uroczego pieska swojej koleżanki.

Zbieranie odcisków palców, sprytne pomysły i zabawne zbiegi okoliczności. Szczęka babci w szklance to jeden z tych widoków, która na długo zostanie Wam przed oczami, bowiem również i takich przedmiotów Penny używa w swoim dochodzeniu. I uwierzcie, ze przydaje się doskonale, a sami chyba nie wpadlibyście na to, jak świetnie można go wykorzystać.

Inwigilacja, tajemny plan działania, dowody w śledztwie i analiza danych. Osoby podejrzane i udowodnienie winy lub niewinności. Oto czym potrafi zająć się i zorganizować mała Penny Pepper. Jest niezwykłą bohaterką i proponuje, żebyście się z nią zaprzyjaźnili, bo tak barwnej osoby trudno nie polubić. Przy okazji wspomnę tylko, że zaginiony mały piesek Dżastin, nawet poza domem był cały i zdrowy, porywacz nie zrobił mu żadnej krzywdy i w tej historii nie ucierpiało żadne, niewinne zwierzę.

Forma książki to prawdziwy majstersztyk...chaosu, różnorodności, dynamizmu, ekspresji i niesamowitych zaskoczeń. Chyba już domyślacie się, że to powodu naszej Penny. Przypomina ją samą i jej niezwykłą osobowość oraz barwne przygody oraz tarapaty, w jakich się znalazła. Znajdziecie się  w świecie różnorodności czcionek, wielkości liter, obrazkowo-literkowych historyjek, a nawet skreśleń i poprawek. To oryginalna, dynamiczna i ekspresyjna forma wyrażenia treści tej niezwykłej książeczki. Jedno jest pewne - nie będziecie się nudzić. Z Penny Pepper to nie jest możliwe!
 
Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)


Tytuł: Penny Pepper. Luzik. Nic się nie stało!  . Autor: Urlike Rylance Ilustracje: Lisa Hansch. Wydawnictwo: RM Oprawa miękka, 152 strony.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa: Penny Pepper. Luzik. Nic się nie stało!

Komentarze