Maja poznaje świat cz.2


      Maja codziennie chodzi do przedszkola, a tam, jak wiadomo można poznać nowe koleżanki i kolegów, uczestniczyć w różnych zabawach, no i dowiedzieć się czegoś, o czym w domu nie zawsze się rozmawia. Mamy zatem okazję razem z Mają poznać świat!

      Rozpoczynamy klasycznie, od nowej koleżanki, a właściwie "całkiem nowej", jak mówi Maja pewnego dnia, gdy mama przychodzi po nią do przedszkola. Może nie zrobiłoby to specjalnego wrażenia, ale okazuje się, że nowa dziewczynka o imieniu Jasmina jest...księżniczką! Maja jest pod ogromnym wrażeniem, wkrótce jednak nowe fakty wnoszą kolejne niespodzianki do historii Jasminy. Niestety Maja zaczyna wątpić w słowa koleżanki, razem z mamą rozmawiają o tym i na końcu nie czuje się już rozczarowana. Ważne jest jednak, w jaki sposób o tym rozmawiają i oto puenta tego rozdziału.

Dziewczynki lubią nowe stroje i przymierzanie ubrań. A co, jeśli uzbiera się całkiem spora sterta, z której trudno coś wybrać i wydaje się, że znów trzeba kupić nową rzecz? Maja niespodziewanie przy takiej sytuacji, dowiaduje się od mamy, na czym polega szacunek dla natury, ale co najważniejsze, w jaki sposób sama może dbać o naszą planetę.
Autorka porusza także jeden z najtrudniejszych tematów, jakim jest śmierć bliskich osób w rodzinie i przemijanie czasu. Dzieci różnie przyjmują takie informacje, Maja również reaguje emocjonalnie, a my mamy okazję posłuchać historii, którą opowiada jej mama, łagodnie tłumacząc i wyjaśniając córce trudne aspekty mijania czasu.

     Mamy wśród opowiadań także wizytę u dentysty i uwierzcie mi, będzie naprawdę wesoło, co nie jest takie oczywiste w tym miejscu. Kiedy okazuje się, że to nie Maja, lecz jej tata potrzebuje leczenia zębów sytuacja staje się niezwykle zabawna, a dziewczynka przejmuje rolę małej asystentki pani doktor, pocieszając i uspokajając swojego rodzica.

     Są także opowieści na tematy popularne wśród dzieci, czyli o chęci posiadania domowego zwierzątka oraz o tym, kim zostać w przyszłości. 
Poznajcie zatem Maję, jej rodziców i przyjaciół, a jeśli już ją znacie - podobnie, jak my z pierwszej części Maja poznaje świat, to z pewnością nie będziecie rozczarowani z kontynuacji jej przygód. Polecam!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Maja poznaje świat cz.2. Autor: Magdalena Zarębska
Wydawnictwo: Skrzat oprawa twarda. 46 stron.


Komentarze