Witaj na Mszy Świętej


Niedziela czas radości i wesela...To słowa znanej piosenki dla dzieci, przypominające o najbardziej radosnym dniu tygodnia. Nie chodzi o to, że jest wolny od szkoły i spędzany na rozrywce wspólnie z całą rodziną, ale przede wszystkim o spotkanie w kościele, na Mszy Świętej. Tak zachęca nas autor tekstu piosenki, a dzisiaj mamy też książeczkę dla dzieci, z której można dowiedzieć się znacznie więcej na temat cotygodniowych obrzędów, wypowiadanych słów i tradycji Kościoła.

Każdy rozdział to omówienie jednej z części Mszy świętej. Rozpoczyna go opowieść znana z Biblii, ale tutaj użyta jako wytłumaczenie słyszanych w kościele fraz, czytanych tekstów oraz gestów wykonywanych przez kapłana. O liturgii słowa, homilii, wyznaniu wiary i przekazywaniu znaku pokoju. Dlaczego warto często przystępować do Komunii Świętej i jak pielęgnować to, co poznaliśmy i zyskaliśmy swoim uczestnictwem w Mszy Świętej? W jaki sposób działa w naszym życiu Duch Święty
Każda część ma swoje odniesienie do znanej z Pisma Świętego przypowieści, ale wytłumaczona nam przez najlepszego Nauczyciela - Jezusa, który jest tutaj narratorem, brzmi inaczej. Nauka, dzięki temu może być głębiej zrozumiana, a jej przesłanie łatwiej odnieść do swojego życia.
Z dawnych tekstów płynie do nas współczesna mądrość i wytłumaczenie tego, co dzieje się w naszym obecnym świecie. Zrozumieć znaczy lepiej poznać, a przecież o to chodzi w wierze, by wciąż dowiadywać się więcej, zaufać, a dzięki temu kochać mocniej i żyć piękniej!
A jak to robić uczy seria książeczek wydawnictwa PROMIC, do której należy i ta opowiadająca o Mszy Świętej.  Wszystkie godne polecenia.


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Witaj na Mszy Świętej Autor: Angela M.Burrin Ilustracje: Maria Cristina La Cascio Wydawnictwo: Promic Oprawa miękka  48 stron.

Komentarze