Maks i Emilka. Pies i kupa szczęścia


Dwoje sympatycznych bohaterów - sześcioletni Maks i czteroletnia Emilka to rodzeństwo, które bardzo chciałoby mieć w domu psa. Rodzice, jak zwykle przewidują pewne komplikacje i odpowiedzialność, jaka spadnie głównie na nich, lecz dzieciaki, jak wiadomo muszą przekonać się na własnej skórze, co oznacza nowy domownik, o którego trzeba dbać. 

Wkrótce nadarza się niezwykła okazja, by spróbować życia pod jednym dachem z przemiły jamnikiem o imieniu Serdelek. Jest pieskiem cioci, która właśnie musi gdzie wyjechać i na kilka dni dzieciaki mają swojego wymarzonego czworonoga pod opieką.
Pierwsze kłopoty i nieporozumienia pojawiają się dość szybko. Rozczarowane maluchy nie zdawały sobie sprawy, że nawet coś takiego, jak sobotnia wycieczka do parku dinozaurów może być niemożliwa ze względu na posiadanie psa. Zwierzę nie powinno przecież zostać samo w domu, a wzięcie go do parku rozrywki niestety nie wchodzi w rachubę. 
Następne nowe i nietypowe sytuacje zastają dzieci podczas spacerów z psem. Przytrafia się też tytułowa "kupa" i niekoniecznie przysparza radości i szczęścia. Koniec końców, okazuje się jednak być przydatna w pewnej niemiłej konfrontacji ze starszym chuliganem, grasującym po parku ze swoim groźnym psem.


Opowiedziana nam historia jest można powiedzieć wzięta z życia, bowiem każdy rodzic, prędzej czy później, przechodzi przez etap "Czy możemy mieć psa?Prooszę!!"...
Książeczka świetnie poprowadzi dzieci i rodziców przez analizę mającej nastąpić zmiany w życiu i kolejne wydarzenia, jakie mają miejsce w na co dzień w domu naszych małych bohaterów. 
Na zakończenie znajdziemy świetne podsumowanie, z którym warto się zapoznać. Wszystkie "za i przeciw", nasuwające się w związku z posiadaniem czworonożnego przyjaciela w domu. Podział obowiązków, zakazy i potrzeby dotyczące psiego towarzysza, ale i oczywiście wielka radość i przyjemności związane z jego obecnością w domu. 
Autorka porusza również temat sprzątania po psie, podczas spacerów - problem istotny i na wielką wagę, o czym może się przekonać czytelnik, który ujrzy na ostatniej stronie Pałac Kultury i Nauki stworzony z ....sami zobaczcie w książeczce i koniecznie przeczytajcie ;))) Polecam!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Maks i Emilka. Pies i kupa szczęścia  Autor:Anna Paczuska. Ilustracje: Edyta Karaban.
Wydawnictwo BoNoBo oprawa: miękka. 62 strony.

Do kupienia tutaj

Komentarze

  1. Super, akurat moja bratanica przechodzi okres pt. "Chcę pieska!". Chętnie sprezentuję jej książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pasuje idealnie na taką okazję!
    Ciekawe, czy decyzja o piesku zostanie podtrzymana ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza