Kalendarz adwentowyNa nadchodzące tygodnie Adwentu proponuję dzisiaj nowy Kalendarz adwentowy. Czekoladek wprawdzie w nim nie znajdziecie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć mały smakołyk do każdej opowieści.
Poznacie rodzinę Państwa Nutków, rodziców Kasię i Kamila oraz czteroletnią Małogosię i dwuletniego Pawełka. Z nimi przygotujecie się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a obecność w ich domu napełni Was prawdziwą radością i spokojem. Bez nadmiernego przywiązywania wagi do świecidełek i uginających się w sklepach półek z ozdobami, a i tak stworzycie piękną choinkę, jedyne w swoim rodzaju,  własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, przyrządzicie tradycyjne potrawy, a nawet dowiecie się, jaka jest historia wielu tradycji świątecznych. Do tego poznacie Świętego Mikołaja w zupełnie innej odsłonie, aniżeli ten z reklamy popularnego napoju gazowanego.
Szopka z klocków Lego? Czemu nie, jeśli uczy dzieci poznawać piękną tradycję.

Dla wszystkich Rodziców te przygotowane na Adwent opowiadania są doskonałym pomocnikiem w tłumaczeniu, wyjaśnianiu i przyzwyczajaniu dzieci do wspaniałych tradycji. Przy tym łatwiejsze staje się objaśnienie tego, co może nie zawsze było utrzymywane wśród zwyczajów rodzinnych. Kto wie, może warto wprowadzić w tym roku coś, co nie było dotąd kultywowane?
Cztery świece adwentowe w stroiku to symbol zbliżającego się okresu oczekiwania. Jasełka, roraty, nabożeństwo szczególne i jedyne w swoim rodzaju, porządki w sercu, jak i w domu, fascynują dzieci państwa Nutków i pozwalają na wyciszenie i prawdziwe przemyślenie, co tak naprawdę jest w tym wszystkim najważniejsze.

Polecam książkę, która już swoją okładką zachęca do poznania niezwykłej tajemnicy błyszczącym brokatem 24 okienek dużego domu. Piękne ilustracje i prawdziwie świąteczna atmosfera, wkrada się podczas czytania i do naszego domu, sprawiając, że oczekiwanie i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia staje się łatwiejsze, bez niepotrzebnego stresu i przeżywane z najprawdziwszą radością.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Kalendarz adwentowy Autor: Barbara Garczyńska Wydawnictwo: Promic Oprawa miękka, 110 stron. 

Komentarze

 1. Bardzo ciekawy ten kalendarz adwentowy - inny niż wszystkie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki kalendarz adwentowy jest znacznie lepszy niż czekoladki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najprawdziwsza prawda! :) No i nie ma obawy o zdrowie zębów :D

   Usuń

Publikowanie komentarza