Pluszowy Zajączek
Czy, jako dzieci mieliście swojego ukochanego pluszaka? A czy Wasze dzieci również mają takich ulubieńców? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiadacie twierdząco, to ta książeczka jest stworzona dla Was, na miły, zimowy wieczór!
Pluszowy Zajączek również ma swojego właściciela. Chłopiec jest już wprawdzie duży, ale bardzo kocha swoją ulubiona zabawkę z wczesnych lat dzieciństwa. Tak przynajmniej myślał sam Zajączek, do czasu aż przeczytał list do Mikołaja, który chłopiec napisał pewnego wieczoru.

 Ta historia zainteresuje też wszystkie domowe pluszaki, które obawiają się o swoją przyszłość ;)
Mały, pluszowy uszatek prawie zapłakał, bo nagle poczuł się stary, wyblakły i zniszczony. Jego dotychczasowy właściciel prosił o zupełnie nowego zajączka! Świeżutkiego, miękkiego pluszaczka! Dlaczego?? Po tylu latach spędzonych na wspólnej zabawie, wycieczkach i przebywaniu całymi dniami razem. Czy prawdziwa przyjaźń nie istnieje? Czy wszystko musi przemijać z czasem, ludzie zawsze chcą mieć nowe rzeczy, a dzieci oczekują wciąż innych zabawek?
Zajączek czuje wielki smutek i w przypływie emocji wykrada list spod poduszki. Nie chce, by dotarł do adresata, lecz wkrótce zmienia zdanie i chcąc naprawić swój błąd, postanawia samodzielnie dostarczyć wiadomość Mikołajowi.W tej podróży i poszukiwaniach znaczącą rolę odegrają przypadkowi towarzysze Pluszowego Zajączka. Pewna Wrona zaskoczy wszystkich swoją siłą i determinacją w działaniu, a Mróz okaże się nie tak bardzo "uszczypliwy", na jakiego zawsze pozuje. Poznamy też zimowego Bałwanka, a sam Zajączek przekona się, że przyjaźń i wzajemna pomoc zdarza się całkiem często i w różnych okolicznościach.


A jak skończy się przygoda z listem i czy chłopiec zrozumie swój błąd? Czy odrzuci wieloletniego przyjaciela i wybierze nową zabawkę? A może nowy pluszak będzie całkiem miłym, nowym przyjacielem? Zakończenie jest zaskakujące i jak przystało na opowiadanie dla dzieci, ma swój piękny morał, ale o tym wszystkim dowiecie się z tej pięknie napisanej i ilustrowanej książeczki "Pluszowy Zajączek".

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Pluszowy Zajączek Autor: Iwonna Buczkowska Wydawnictwo: BIS Oprawa twarda, 40 stron. 

Komentarze

  1. Rany! Książeczka ma naprawdę piękne ilustracje :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I wzruszającą treść, którą zrozumie każdy, kto miał kiedyś swojego ukochanego pluszaka :)

      Usuń

Publikowanie komentarza