Z tatą Oli na biwaku

 

Ola i Edek są rodzeństwem i spędzają czas podobnie, jak miliony innych dzieci, czyli...między innymi przy iPadach i komputerze. Tato chce im pokazać, że można bawić się inaczej. Bez elektroniki, a nawet dostępu do internetu! Czy to naprawdę jest możliwe? Zobaczcie sami, bo kolejnej książeczki z serii nie możecie ominąć. Wcześniej, jeśli pamiętacie pokazywałam Wam tytuł "Tata Oli już nie chce być dorosły", a więc głównych bohaterów już znamy i cieszymy się z ponownego spotkania!


 

Do rodzinki dołącza w tym opowiadaniu kolega Oli, Stefek. Szczerze mówiąc odgrywa w tej historii niemałą rolę, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba odpowiednio zareagować na pewne, zaskakujące sytuacje. Jego specyficzne podejście do problemów oraz charakterystyczny sposób bycia z pewnością jest nietuzinkowy. Ponadto sama Ola mówi o Stefku, że "ma tak, że nie boi się mówić dorosłym, co myśli, i to jet super"

Jak tata Oli poradzi sobie z takim uczestnikiem wyprawy? Hmmm...najpierw musi poradzić sobie z kilkoma innymi sprawami, których załatwienie obiecał, czyli postawieniem namiotu, rozpaleniem ognia i zorganizowaniem posiłku w lesie. Noc wśród ciemnej gęstwinie oczywiście znacznie różni się od tej spędzanej w rozświetlonym mieście. Nasi bohaterowie korzystają też z leśnych atrakcji, jak choćby nocnego biegu na orientację...Przypominam, że tata Oli zabronił używania telefonów. Zatem życzę miłej zabawy i wielu wrażeń. Dodam jeszcze, że treść jest uzupełniona przez świetne ilustracje, które w tym przypadku wykonują co najmniej połowę "pracy". Postać taty Oli jest tak charakterystyczna i sympatyczna, że każdy z młodych czytelników z radością szuka kolejnych części tej serii. Dla rodziców podczas czytania pojawi się okazja do wspomnień z dzieciństwa, a także próbka tego, jak mogą odbierać nas dzieci, kiedy staramy się, a nie zawsze wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli... ;)

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Z tatą Oli na biwaku  
Autor: Thomas Brunstrom 

Ilustrator: Thorbjorn Christoffersen

Wydawnictwo DWUKROPEK  
oprawa: twarda. 32 strony.
Kup teraz w księgarni wydawnictwa :Dwukropek.

Komentarze