Historie z Biblii. Bohaterki dla dziewcząt. Bohaterowie dla chłopców

Dwie książki z bohaterami mniej lub bardziej znanymi z kart Pisma Świętego. Prezentowane w krótkich opowieściach, mają pewną misję. Na zakończenie każdej historii dowiadujemy się, czy dobrze zrozumieliśmy to ważne przesłanie. Przedstawiam książki, których kolorowe ilustracje przenoszą nas do dalekich krajów, gdzie działo się wiele, zarówno wtedy, gdy pojawił się na tych ziemiach Jezus, jak i długo przed Jego narodzeniem.

Dzieje Samuela i jego mamy Anny. Opowieść o teściowej i synowej, czyli Noemi i Rut, a także o Miriam - starszej siostrze Mojżesza. Trafimy także do domu Marty, Marii i Łazarza - przyjaciół Jezusa, znanych z kilku przypowieści biblijnych. Dowiemy się, kim była Lidia, która udzieliła schronienia głoszącym Ewangelię Pawłowi i Sylasowi. Z kolei w zestawie opowieści dla chłopców znajdziemy historię samego Pawła Apostoła. Tam również pojawi się i Dawid walczący z większym od siebie Goliatem, Józef skrzywdzony przez własnych braci, jak i Zacheusz, który dostał swoją wielką szansę na zmianę sposobu życia. "W oczach ludzi grzesznik i złodziej, a  w oczach Jezusa Brat, przyjaciel i dziecko Boga. Dwie perspektywy, a tylko jedna właściwa. Ta Boża! Wielkie rzeczy dzieją się w życiu ludzi, którzy czują w sercu, że są dla Boga ważni...."


W książkach nie zabrakło również opowieści o najważniejszych bohaterach, czyli Marii i Józefie z Nazaretu. Postacie przedstawione w dwóch odrębnych historiach, tym razem w roli głównej, a nie jako rodzice na drugim planie. Tutaj znajdziecie ich punkt widzenia, wątpliwości czy chwile, w których zastanawiali się, jak postąpić. Poznajcie więc wszystkich biblijnych bohaterów dla chłopców i bohaterki dla dziewcząt w nowych, choć znanych opowieściach.


Polecam historie, które uczą, jak ufać, wierzyć i kochać Boga, mimo wielu upadków, trudności i smutku, który może spotkać człowieka na jego drodze. Przykłady, choć sprzed kilkuset lat, nadal mają odniesienie do teraźniejszości i to nigdy się nie zmieni. Życiowa mądrość to coś, co zawsze będzie potrzebne przy podejmowaniu ważnych decyzji, rozwiązywaniu problemów czy codziennych relacjach z ludźmi. Warto więc uczyć się na najlepszych przykładach. Wspomniane podsumowanie na zakończeniu każdej z opowieści, pomoże zrozumieć ważne przesłanie i odnieść je do współczesności.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Historie z Biblii. Bohaterki dla dziewcząt. Bohaterowie dla chłopców

Tekst: Anna Małogorzata Jóźwik

Wydawnictwo: Jedność

Liczba stron: 40 

Oprawa: twarda


Książki są dostępne w księgarni wydawnictwa Jedność

Komentarze