Dziadek na huśtawce

 

Nie wszyscy dziadkowie lubią huśtawkę. Nie wszyscy też mogą z niej korzystać, ale jest pewien dziadek Teofil, który to uwielbia. 

Zapraszam na opowieść pełną wzruszeń, ciepła i jednocześnie napisaną w dowcipny sposób, który od zawsze nam się podoba. To książka autorstwa pani Renaty Piątkowskiej, wiec sięgnęłam po nią z największą przyjemnością. 

Witek nie ma swojego "osobistego" dziadka, a jego najlepszy przyjaciel Marcin dowiaduje się o tym zupełnie przypadkowo, znajdując nie wręczony prezent na Dzień Dziadka, który wspólnie przygotowywali na zajęciach. Na tę wiadomość reaguje błyskawicznie i to w naprawdę nietuzinkowy sposób. Postanawia znaleźć dziadka i to takiego najlepszego, który zastąpiłby Marcinowi krewnego. Pomysł udaje się to zrealizować niewiarygodnie szybko, bo pan Teofil, sąsiad Marcina wydaje się być kandydatem idealnym. Zajrzyjcie do książki, w której aż roi się od wspaniałych przykładów tego, co można robić z dziadkiem, jak wspólnie spędzać czas na wspomnieniach, uczeniu się nowych rzeczy, a także jak wspaniale jest razem odkrywać wspólne zainteresowania i cechy, nawet, jeśli nie jest się spokrewnionym biologicznie. Pan Teofil pracował kiedyś jako zegarmistrz i jego pasję widać na każdym kroku, a chłopcy mają możliwość po raz pierwszy zetknąć się z zegarami, innymi, aniżeli elektroniczne wyświetlacze cyfrowe. Czy to nie wspaniała przygoda dla małych odkrywców, którzy dopiero uczą się odczytywania godzin? Niespodzianka, którą pan Teofil przygotuje swojemu "przyszywanemu" wnukowi wzruszy Was na pewno, a to, co zrobi Witek dla swojego dziadka, może nawet wywołać łezkę w oku. U pana Teofila pojawiła się natychmiast. 

Posmakujecie też melaśników, które mają cudowną moc przeganiania smutków, podobnie, jak metoda "chmurkowa", o jakiej opowiada starszy pan Witkowi i Marcinowi, kiedy mają swoje małe i duże dziecięce problemy. Chłopcy będą też mieć okazję poznać pewną tajemnicę dziadka Teofila, ale o tym dowiecie się, kiedy wraz z nimi otworzycie drzwi do pewnej szopy, gdzie poczuli się jak w bajce...

Koniecznie przeczytajcie tę wspaniałą historię o przyjaźni i uczuciach, które warto pielęgnować każdego dnia.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Dziadek na huśtawce

Autor: Renata Piątkowska

Ilustracje: Artur Nowic

Wydawnictwo BIS

Liczba stron: 48

Oprawa twardaKomentarze