Sikorki i inne ptaszki


Świetna pozycja dla małych obserwatorów przyrody.
Opowiadania o zwyczajnych sprawach i codziennym życiu. Takie, które mogą przytrafić się nie tylko w książce, ale i nam, czytającym.
Wspaniały przykład, kiedy kilkulatek obserwuje przez okno, ptaki budujące swoje gniazdo i porównanie okna do ekranu telewizora z programem "na żywo".
W dobie internetu, kanałów telewizyjnych z bajkami przez 24 godziny na dobę, ta pozycja sprawia, że mamy ochotę wyjść z domu i poszukać bohaterów tej książeczki. Ptaków, które możemy obserwować, słuchać i podziwiać tuż obok, bo wszystkie są obecne w naszym kraju.


Dla maluchów okazja do pośmiania się przy czytaniu i odgrywaniu odgłosów, jakie wydają poszczególne gatunki ptaków. Są w tekście wyróżnione kolorową, większą czcionką i uważam to za świetny pomysł. A śpiewają nam m.in. słowik, skowronek, drozd, jaskółki i kilka innych pięknych, kolorowych latających przyjaciół. :)

 

Drugim godnym pochwały elementem jest pogrupowanie rozdziałów, według miesięcy, w jakich przylatują lub są najbardziej widoczne opisywane ptaki. Dowiemy się, skąd przylatują, jak , gdzie i z z czego budują gniazda. Jakie mają zwyczaje i co lubią jeść, a czego nie tolerują w swoim otoczeniu.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Sikorki i inne ptaszki. Autor:Władysław Igor Kowalski.Wydawnictwo: Ancora.oprawa miękka. 42 strony

Komentarze