Myszka Hania
Coś szeleści, słychać cichutkie chrupanie i czy nie przemknął wzdłuż ściany jakiś mały cień? Nie bójcie się to tylko mysz! Łatwo powiedzieć, trudniej się nie bać...Ale od teraz wszystko się zmieni. Spójrzcie tylko na ten obrazek: to rodzinka Hani - ona i jej ukochani rodzice. Właśnie się przeprowadzają. Nadeszła deszczowa i chłodna jesień, muszą znaleźć nowy dom, bo poprzedni został zniszczony podczas budowy nowego osiedla. Mają jednak dużo szczęścia - są razem, cali i zdrowi i właśnie znaleźli swoje nowe miejsce na ziemi. Mama może przygotowywać przysmaki dla całej rodziny w nowej, przytulnej, ciepłej kuchni z okienkiem, Hania ma swoje wygodne łóżeczko, a w ogródku można lepić bałwana w zimie. W nowym domu jest wspaniale i o tym, jak cudowne jest życie małej myszki dowiecie się właśnie od Hani.
 
Hania napisała samodzielnie list do Mikołaja. Nauczyła się pisać specjalnie z tej okazji. List dotarł do Mikołaja i ten zdziwił się niezmiernie, bo po raz pierwszy otrzymał zamówienie od myszki. Pomyślał, podrapał się w głowę, porozmawiał z elfami i wybrał się w podróż. A kiedy stanął przed drzwiami mieszkanka Hani, jej mama była baaardzo zaskoczona. Taki zaszczyt - Mikołaj osobiście u nich zagościł! Prezenty, zamówione przez Hanię okazały się trochę dziwne, jak ona sama zauważyła, ale jedno jest pewne - były niepowtarzalne!

Hania jest bardzo ciekawa świata, a rodzice pozwalają jej go poznawać. Byli kiedyś nawet w zoo. Wprawdzie przytrafiła się tam naszej myszce nieoczekiwana przygoda z balonami, ale dzięki pomocy zwierzątek wszystko dobrze się skończyło. 

Nie myślcie, że Hania jest ideałem córeczki. Co to, to nie. Małe myszki też czasem grymaszą przy jedzeniu. Wiecie, że Hania kiedyś obraziła się na swoją zupkę? No właśnie, sami widzicie, że i u myszek zdarzają się gorsze dni. Sposoby wychowawcze są jednak podobne, jak u ludzi. Dodatkowo trzeba wszystko okrasić wielką miłością i częstym przytulaniem! A tego w rodzinie Hani nie brakuje. 
Odwiedźcie ich i poznajcie przygody małej myszki. Polecam!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)
                                                                                                          
Tytuł: Myszka Hania. Autor: Barbara Mikulska Ilustracje:Ewa Podleś; Wydawnictwo BIS. Oprawa twarda. 56 stron

Komentarze