Kolorowa edukacja. Pory roku


I znów spotykamy się przy książeczce z serii Kolorowa Edukacja. Tym razem tematem są pory roku. Co, jak co, ale te są u nas wyjątkowe! Właśnie mamy za oknami śnieżnobiałą zimę, z mrozem, wiatrem i gęsto padającym śniegiem. Piękna, ale i groźna pora roku, podczas której zimno i trudne warunki na drogach przysparzają mieszkańcom naszego kraju sporo zamieszania. Jednak, jakże trudno wyobrazić sobie, że jest inaczej. Wprawdzie od wielu lat słyszymy o globalnym ociepleniu, ale w naszej szerokości geograficznej, pory roku nadal są wyjątkowo zróżnicowane. I to jest piękne!


 W środku książeczki znajdują się jak zwykle naklejki, dla których miejsce odnajdujemy na każdej kolorowanej stronicy.
Oto przed nami książeczka do kolorowania, ale i do czytania, z której dzieci wyniosą wyraźne i konkretne przykłady, jak wspaniale jest mieć tak różne pory, zarówno pod względem krajobrazu, jak i zwyczajów, tradycyjnych obrzędów itp.

Do wiosny nikogo nie trzeba przekonywać (chyba, że te osoby, którym dokuczają uczulające pyłki). Zielono, barwnie, lżej po śnieżnej zimie i obiecująco, coraz cieplej i słonecznie. Witamy wiosnę, oglądamy pierwsze kwiaty i obserwujemy ptasie narodziny. Wkrótce Wielkanoc, a w ogrodzie rozpoczynamy prace przygotowujące nas do sezonu sadzenia.
Nadchodzi lato, a wraz z nim wakacje! Czy nad wodą, czy w domu, zawsze jemy świeże owoce i warzywa, chodzimy też na grzyby. A czym są żniwa? Pewnie nie każde dziecko już wie, ale właśnie nadeszła odpowiedź i rysunek, na którym widzimy żniwa sprzed lat, jak i te współczesne nam.
  To ważne, by dzieci wiedziały, jak kiedyś wyglądała praca w polu...i doceniały łatwość współczesnego życia...
Jesień wita nas deszczem, a potem odlatują ptaki, zbieramy jesienne skarby i robimy kasztanowe ludziki. Mamy możliwość pokolorowania różnobarwnych liści, których w jesieni jest u nas pod dostatkiem. Zapasy na zimę to również ciekawy temat. A potem witamy zimę! Czyli zatoczyliśmy koło, wracając do aktualnej pory roku. Dokarmiamy zwierzęta, jeździmy na sankach i uprawiamy sporty zimowe.


 Kto powiedział, że jesień jest smutna? Przecież nawet w deszczu można tańczyć! :)

I tak co roku, 365 dni, 12 miesięcy i cztery pory roku, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Oto nasz, rodzimy, czasem dokuczliwy, ale jednak jedyny w swoim rodzaju klimat! A Kolorowa Edukacja świetnie nam to ukazuje, przy okazji zabawy, uczy, przypomina i przekazuje istotne dla najmłodszych informacje. Polecam


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)


Tytuł:  Kolorowa edukacja. Pory roku. Autor: Anna Paczuska Ilustracje: Anna Staniszewska. Wydawnictwo: RM Oprawa miękka, 48 stron.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa: https://www.rm.com.pl/product-pol-1291-Kolorowa-edukacja-Pory-roku.html?rec=102852101

Komentarze