Moje rączki to potrafią!


Małe rączki i 36 twórczych pomysłów na wspólną zabawę dzieci z rodzicami.
Otwierając tę książkę zobaczymy nie tylko projekty ciekawych zadań z produktów, które mamy wokół siebie (a dokładniej, mamy je głównie w kuchni), ale i dowiemy się, jak w najbardziej efektywny sposób spędzić czas z dziećmi.
Przygodę rozpoczynamy, przygotowując potrzebne przedmioty do zabawy, a dla rodziców krótki tekst i kilka argumentów "za", dlaczego i co właściwie będziemy robić oraz jakie korzyści wyniosą z tych zajęć nasze maluchy. Potem już tylko należy dać ponieść się wspólnej kreatywnej zabawie...

 Opowiadania ilustrowane niezwykłymi obrazkami, które można wykonać własnoręcznie...
Każdy z kolejnych rozdziałów rozpoczynamy wierszykiem albo krótkim opowiadaniem o bohaterze wykonywanego zadania. I tak na przykład poznamy "Rumiankowego Jeżyka", którego ostre igły odstraszały każdego, ale mała przyjaciółka wiewiórka znalazła na to sposób, ozdabiając je kwiatami rumianku. Możemy zaraz po przeczytaniu opowieści, wykonać takiego jeżyka u siebie w domu. Wystarczy trochę nasion słonecznika, pestek dyni i prosa, a mały rumiankowy jeżyk pojawi się na białej kartce.
A może słoneczko z papieru i spinaczy do bielizny? Motylki z kokardek?
Są też magiczne pieczątki z surowych ziemniaków, które chyba każdy rodzic kojarzy ze swojego dzieciństwa, bo nie zawsze był tak szeroki wybór zabawek, a ziemniaki były w każdym domu.

Wspólne zabawy i wykonywanie codziennych czynności poleca już od dawna metoda Marii Montessori, a tutaj mamy konkretne przykłady na takie właśnie zajęcia. Pieczenie i ozdabianie pierniczków albo tworzenie biżuterii z koralików. Jest też pomysł na paluszkowy teatr kukiełek i wyjątkową oryginalną koszulkę. Wesołe rysunki, które można ozdabiać bez ograniczeń, ziarenkami groszku, fasolki, prosa, soczewicy czy maku. Rysowanie na kaszy a może bańkami mydlanymi.

Na zakończenie zestaw przykładowych szablonów do wykorzystania.
Najprostsze często bywa najlepsze!
Wesoło, pomysłowo, kolorowo, a przede wszystkim twórczo i wspólnie z dzieckiem, nawiązując bliskie więzi, które, jak wiemy są bezcenne!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Moje rączki to potrafią!36 twórczych pomysłów Autor: Natalia Chub.
Wydawnictwo: Jedność oprawa miękka. 96 stron.

Do kupienia w księgarni wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/sklep/4543/moje-raczki-to-potrafia

Komentarze