Nie lubię książek. Koniec kropka.

 


Znacie takie argumenty "nie, bo nie"? Zdarzają się nie tylko dzieciom, ale i znacznie doroślejszym osóbkom. A dzisiaj poznamy małą Michalinę, która potrafi czytać, ale niechętnie korzysta z tej niedawno nabytej umiejętności. Chociaż ma niezłe "zaplecze", bo w jej pokoju piętrzą się stosy książek. Dostaje je w prezencie, otrzymuje jako nagrody w konkursach szkolnych i wciąż przybywa nowych egzemplarzy w pokoju. 

Michalina właściwie nie wie, co robić z książkami. Któregoś dnia wpada na pomysł, że można je jednak wykorzystać w rozmaity sposób. Niestety dla każdego miłośnika książek, są to sposoby wręcz karygodne...Zjeżdżanie na książce ze schodów, niczym na sankach to jedno, ale używanie ich jako talerza? No i jeszcze budowanie z nich podestów, żeby sięgnąć na najwyższe półki. Pomysłów to Michalina rzeczywiście ma wiele i to różnorodnych - sami zobaczycie. No i doigra się w końcu, bo książki nie wytrzymają takiego traktowania. Pewnego wieczoru rozpocznie się prawdziwa książkowa "burza", a w konsekwencji Michalina przeżyje nieoczekiwaną przygodę...

 Zapraszam na doskonałą opowieść dla młodych czytelników, którzy być może tak, jak Michalina uważają, że książki to zupełnie niepotrzebne przedmioty. A dla tych, którzy je kochają to będzie kolejny argument "za"!

Dodam tylko, że duży format i bezpretensjonalne, przemawiające do dzieci ilustracje to duże atuty tego wydania. Nawet ujęłabym to w słowa; za takie coś - również lubimy książki ;)


Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Wiek: 3+

Tytuł: Nie lubię książek. Koniec kropka.

Tekst: Emma Perry, 

Ilustracje: Sharon Davcy

Wydawnictwo: Jedność

Liczba stron: 40

Format: 230x265 mm

 

Oprawa:twarda

 Komentarze

  1. Brzmi jak bardzo ciekawa książeczka dla dzieci. Na pewno warto ją przeczytać swojej pociesze :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz