Papieroplastyka w szkole i w domu cz.II


Druga część Papieroplastyki, czyli wycinamy, składamy i kleimy. Od zapoznania się z pierwszą częścią tych kreatywnych zeszytów, minęło już trochę czasu, zatem pora na poziom dla średnio zaawansowanych.
Dla przypomnienia, mamy na początku oznaczenia graficzne, które trzeba rozróżniać, przy tworzeniu każdego modelu. Później metody składania, a kilka stron dalej rozpoczynamy swoją przygodę z figurkami.


 Pierwszy zwiastun nadchodzących ciepłych dni. Tylko czeka, by wyskoczyć z książeczki!...:)
Na rozgrzewkę kilka postaci: hipopotam, żabka, a może lew lub dinozaur. Są też wiosenne kwiaty - jak znalazł na nadchodzące święta, czy to do dekoracji wielkanocnego stołu (są także kurki i kurczaczek oraz koszyczek z pisankami), czy w prezencie laurka 3D od przedszkolaka dla mamy (kwiaty w koszyczku lub kwitnące w trawie).
Sympatyczne figurki uśmiechają się radośnie, czekając, by postawić je na półce w kolekcji rzeczy wykonanych samodzielnie.


 Małe pieski mają swoją budę, również własnoręcznie wykonaną.:)
Co do samego wykonania, podobnie, jak w poprzedniej części, znajdziemy dokładne opisy potrzebnych materiałów, etapy przygotowania oraz samo wykonanie. Szczegółowo i precyzyjnie. Podano również stopień trudności, więc od razu wiemy, czy dziecko może zająć się pracą samodzielnie, czy jednak trzeba być w pobliżu, by służyć pomocą.

Oto nowoczesny dom i garaż, a przy nim samochody - szablon obejmuje konkretne modele do wycięcia, ale...


 ...figurki pasują do różnych modeli, dlaczego więc ich nie połączyć, tworząc własne papierowe historyjki i scenki?..:)
W drugiej części książeczki znajdziemy konkretne, opisane wcześniej szablony do wycięcia. Kolorowo, kreatywnie i twórczo. Małe rączki, które będą ćwiczyć precyzyjne wycinanie i klejenie, stworzą barwną kolekcję sympatycznych postaci, kolorowych dekoracji, a nawet małych budynków, drzewek i pojazdów. Ponad 20 kolorowych modeli do wycięcia i złożenia czeka w tej książeczce! Polecam!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Papieroplastyka w szkole i w domu cz.II Autor: Elżbieta Szmydt. Wydawnictwo: BIS. Oprawa miękka.98 stron. Format A4.

Komentarze