Moc Sakramentów

 

Książka Barbary Garczyńskiej to kolejna z serii opowiadań o sympatycznej rodzinie Państwa Nutów. Mieliśmy już Kalendarz Wielkopostny i Kalendarz Adwentowy, przyszła więc pora na kolejną. Dzieci trochę podrosły i starsze z nich właśnie ma przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, wiec jest okazja do rozmów o wielu rzeczach, a w tym o sakramentach.

Jak zwykle uczestniczymy w codziennych obowiązkach, nauce, zabawach i rozmowach oraz życiu rodzinnym Małgosi, jej młodszego brata Pawełka i ich rodziców oraz babci i wujka. W tych opowiadaniach poznamy także inne osoby, które właśnie mają możliwość przystąpienia do różnych sakramentów. Dzięki temu uczestniczymy w chrzcie małej Klary, bierzmowaniu kuzynki rodzeństwa Nutów, a także poznajemy szczegóły dotyczące sakramentu kapłaństwa, dzięki wujkowi Karolowi. Będziemy także na uroczystości ślubu kościelnego, ale co ciekawe, nie pójdziemy na przyjęcie weselne, dlaczego? Dowiecie się z rozdziału o sakramencie małżeństwa.

Każdemu z opisywanych sakramentów poświęcono osobny rozdział, dlatego rozmowy i sytuacje dotyczą wyłącznie tego tematu. Jest jak zwykle ciekawie, czyli czasem poważnie - jak w przypadku sakramentu namaszczenia chorych, który przyjmuje babcie Irenka, a czasem z dużym poczuciem humoru, którego nie brakuje naszym małym bohaterom. Ich dociekliwe pytania są okazją do wykazania się przez ich rodziców nie tylko wiedzą i znajomością tematu, ale też umiejętnością precyzyjnego wytłumaczenia na tyle prostymi słowami, aby dzieci mogły wszystko pojąć. 


 


Pawełek czuje się odsunięty od rodzinnych przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej Małgosi, ale mama Kasia znajduje i na to sposób. Wspaniałe, cierpliwie prowadzone rozmowy to doskonały wzorzec dla wszystkich rodziców, a przykłady, jak choćby porównanie działania łaski Bożej do miodu osładzającego wodę, są po prostu jedyne w swoim rodzaju i bardzo zrozumiałe dla dzieci. 


 


Polecam pełną rodzinnego ciepła opowieść o codzienności, którą często możemy porównać do własnych przeżyć. Wspaniałe podejście Kasi i Kamila Nutów, być może udzieli się niejednemu czytelnikowi i sprawi, że pozornie męczące i często uciążliwe przygotowania do różnych wydarzeń, nabiorą zupełnie innego charakteru. Życzę więc Wszystkim jak najczęstszego miodowego osłodzenia!

Książka oprócz świetnych ilustracji, ma także dodatkową białą obwolutę, idealną na prezent komunijny.

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Moc sakramentów

Autor: Barbara Garczyńska

Wydawnictwo: PROMIC

Liczba stron: 70

Oprawa miękka, 

Do kupienia w księgarni wydawnictwa 

Komentarze

  1. Link do księgarni chyba nie ten, co trzeba ;) a książka faktycznie warta uwagi :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz