Kolorowa Edukacja. Kraje Świata

 

 

Seria Kolorowa Edukacja weszła na stałe do naszego repertuaru kreatywnych zajęć dodatkowych. Poznawaliśmy już zwierzęta, regiony Polski i parki narodowe, ptaki czy drzewa. Teraz pora na kraje świata. Zatem do dzieła! Krótkie, rzeczowe i bardzo ciekawie napisane notatki przed każdym rysunkiem do kolorowania zaznajamiają nas z wiedzą o poznawanym państwie. Naklejki z flagami dopasowujemy według zaznaczonych numerów. 

 



Na tle krajobrazów Kanady wprawne oko dostrzeże bohaterkę serii o rudowłosej Ani z Zielonego Wzgórza. Do Republiki Południowej Afryki zaprasza nas jej mała mieszkanka, opowiadając o największych na świecie baobabach zbierających wodę w swoich pniach, a także o pływających w oceanie rekinach zamkniętych w specjalnych klatkach. 

O Australii opowiada nam... leniwy koala i już samo to zachęca do poznania tego niezwykłego kraju, będącego jednocześnie najmniejszym kontynentem świata. Dla każdego kandydata na podróżnika ważnym punktem na mapie są Indie, zatem zapraszamy nie tylko na zatłoczone ulice miasta New Delhi, ale i na wyprawę w wysokie Himalaje. 




A co z Europą? Oczywiście odwiedzimy Grecję, Hiszpanię, Francję, Włochy i nasz piękny kraj, a brytyjska królowa powita nas z filiżanką herbaty na tle londyńskiej wieży z Big Benem w tle. W sumie mamy okazję poznać ponad 20 państw świata, gdzie znajdziemy różne ciekawostki i charakterystyczne budynki, postacie czy przyrodę. Przy tej edukacyjnej podróży nie zabraknie oczywiście artystycznych doznań, bo w końcu to sami wybieramy kolorystykę i sposób przedstawienia każdego widoku. Duże ilustracje łatwo kolorować nawet tym dzieciom, które jeszcze nie nabrały wprawy w tej czynności. Dla starszych to świetna zachęta do poznawania i dowiadywania się nowych rzeczy. Polecam i zachęcam!

Niekoniecznie/ Warto dać szansę / Polecam/ Polecam jak najbardziej:)

Tytuł: Kolorowa Edukacja. Kraje Świata

Autor: Anita Rejch

Ilustracje: Agnieszka Michalska

Wydawnictwo RMOprawa: miękka

Liczba stron: 48

Do kupienia w księgarni wydawnictwa.

Komentarze